Mishari bin Saud bin Abdülaziz el Suud

Mishari bin Saud (d. 1954) emekli Suudi Arabistan askeri subay, Al Bahah eyalet valisi ve Saud House bir üyesi olduğunu.
Mishari bin Saud Riyad oteli Aralık 1954 yılında doğdu. King Saud otuz saniyelik oğlum o. Naima bint Ubaid annesidir.

İlk ve orta eğitimini Suudi Arabistan’da 1971 yılında tamamladıktan sonra üniversite eğitimi için ABD’ye gitti. Ancak, sadece orada bir sekiz aylık İngilizce Kursu tamamlandı. Suudi Arabistan’a üniversite eğitimi almak için döndü. O bir bekar yüksek derecesi geçmiş ve daha sonra o tarihi Kral Suud Üniversitesi’nden master derecesi aldı. “Suudi Arabistan ve King Abdulaziz saltanatı altında Yemen Al-Mutawakkaliya Krallığı arasındaki ilişkileri. MA tezini ilişkisi vardı

Prens Mishari bir Tugay Komutanı milis (SANG) içinde yapıldı. Haziran 1983’te Doğu İli (SANG) komutan vekili atandı. SANG gittiğini provinceand ikinci rütbe royal, sonra ilinin, Prince Mohammed sonra valisi oldu. Onun görev süresi boyunca Vali olarak 2010 yılında görevinden Al Bahah il kadar sürdü. Bu o Kral Abdullah desteği vardı ve çok yakın o-Veliaht Prens Sultan onun döneminde oldu spekülasyonlar. O ve oğlu, Prens Mishari Imdadat ticaret ve nakliye firması Riyad hissesini vardır Turki, 1982 yılında kurulmuştur.

28 Ağustos 2010 tarihinde, o onun ağabeyi geç Prens Muhammed bin Suud sağlık sorunları nedeniyle bu görevinden istifa yerine Al Bahah ilinin valisi atandı.

مكتبة الصور

مكتبة الفيديو

Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Flag Counter