Ahmed bin Abdul Aziz Al Saud

Ahmed bin Abdul Aziz Al Saud (1361/1943-), Bakanı, iç Suudi Arabistan Krallığı, 18 Nisan 2012 5 Kasım 2012 yılına kadar. Kral Abdul Aziz’in oğlu eşi Prenses Hessa bint Ahmed al-Sudairi, otuz-ilk oğludur.

O onun İlköğretim Okulu, Princes Kral Abdul Aziz Riyad ve sonra yönetici King Saud Riyad ve Suudi Arabistan, tam birincil ve orta ve bitmiş lise tarafından kurulan Enstitüsü hayatı başladı ve görev gücü izcileri tarafından başkanlığında idi 1381 mezun kadar Enstitüsü Ah 1961 m. 1961 sonunda çalışmaya Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti ve İngilizce ve bazı bilimsel konular, University of Southern California (U.S.C.) okudu. Rdlandz Üniversitesi (Redlands) San Bernadino git oldu Güney Kaliforniya’da bir siyaset bilimi 1968 yılında University’nin. Beşeri Bilimler doktora Kaliforniya Üniversitesi rdlandz Amerika 26 Temmuz 1999 tarihinde verilmesi. Üniversite’nin çabaları ve onun iş ve çalışma ve ötesinde dönemde üniversiteye tanıma içinde.

1389 Ah 1969 Ulusal alçıtaşı şirket yönetim kurulu üzerinde 1390 h 1970 yılın sonuna kadar başkanlık dahil yürüten iş. erken yıl 1391 AH 1971 Royal kararname Ajan Makkah Emirliği için atandı.

Ve Mekke Emirliği tarafından üstlenilen iş yön ve takip Prens bölge zaman Prens Fawwaz bin Abdul Aziz. İlk üst düzey ziyaret alanları olduğunu Güney Cidde (Laith qunfuda, havuz) ve dokunmatik bu alanlarda çok geride hiçbir döşeli yollar ile gecikmeli ve daha sonra kurulan bu bölgeleri bağlama yol vardı insanların ihtiyaçlarını: Jizan bile. Çabalarımın yanı sıra önemli BAE (ne şimdi il ve merkezleri denir) bölgesinin ilk toplantısı. Bu Bakanlıklar, Sağlık Hizmetleri, belediyeler, tarım, su gibi temsilcileri dahil ve sonuçlanan genel hizmetleri geliştirme sonuçlanan elektrik, gelişmiş performansı ve bölge halkının, hem de bölgedeki idari sistem geliştirme Bakanlığı iç ve diğerleri katılımı ile en ihtiyaçlarını karşılamak. İlk saha çalışmaları hac fikri İçişleri Bakanı ertelemek için çalışmaya başladı ve onaylı yüksek yer ve zaman oluşan tarafından ilgili Bakanlıklar takım gibi bir ortak Komitesi iş için nitelikli ve kişisel bir çaba ve sürekli destek için böyle çalışmalar ve ne oluşturmak için şimdi hac Araştırma Merkezi denir. Alan Planlama Komitesi Teras. İçinde alt Komitesi için hac ve sonraki katıldı. Zilhiccenin sekizine ayda 1395 yılında e Royal kararname nerede, prensi Nayef bin Abdul Aziz gözetimi altında yeni bir bakanlık ve geliştirme tüm tesislerde güvenlik güçlerinin düzenlediği İçişleri Bakanı Yardımcısı atandı

5 Kasım 2012 yılına kadar İçişleri Bakanı altında ne zaman onun isteği üzerine de rahatladım. Prens Muhammed bin Nayef atandı ödeneği Abdulaziz Al-Saud bin.

مكتبة الصور

مكتبة الفيديو

Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Flag Counter