Vize politikası, Suudi Arabistan

Tüm ülkelerin vatandaşları Suudi Arabistan Körfez İşbirliği Konseyi üyeleri, Bahreyn, Kuveyt, Umman, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşları dışında ziyaret için vizeye ihtiyaç. Tüm ziyaretçiler bir pasaport için 6 ay geçerli tutmak gerekir. Herhangi bir İsrail Vizesi veya damga içeren pasaport tutan ziyaretçi giriş reddetti; İsrail pasaportu sahipleri kabul ve transit reddedilir.

Hac veya umre yapmak için gelen Müslüman kadın yolcu gerekir da eşlik etmesini bir baba gibi ona yakın aile üyeleri tarafından kardeşim, kocası veya oğlu, 18 yaş veya daha büyük; olmalıdır veya yaş ve aynı yaştaki kadın yolcu bir grup içinde seyahat üzerinde 45 yıllık kim onların kalkış kadar bir grup lideri tarafından eşlik ediyor.

Aralık 2013 yılında Suudi Arabistan, tarihinde ilk kez turist vizesi veren başlamak için niyetini duyurdu. Bakanlar Konseyi Dışişleri ve İçişleri bakanlıkları tarafından onaylanmış bazı düzenlemeler temelinde vize veren ile turizm ve eski eserler için yüksek komisyon Emanet. Sınırlı turistik vize programı Mart 2014 yılında iptal edildi. Aralık 2014 yılında Suudi Arabistan yetkililerinin turist vizesi değil tekrar yineledi.

Gine, Liberya ve Sierra Leone için son zamanlarda ziyaretçi giriş Batı Afrika’da Ebola virüs salgını nedeniyle reddedildi

مكتبة الصور

مكتبة الفيديو

Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Flag Counter