Kral hakkında

Salman bin Abdul Aziz Al Saud (5 Şevval 1354 e/31 Ocak 1935), Suudi Arabistan Kralı olduğunu ve kabine ve kurucusu Kral Abdul Aziz oğulları beşinci oğlu askeri kuvvetleri başkomutanı bin Abdul Rahman Al Faysal Al Saud, eşi Prenses Hessa bint Ahmed al-Sudairi. Suudi Kraliyet ailesi, en önemli unsurlardan biri aile ve Başkanı Yönetim Kurulu ve Kings Krallığı ‘ nın kişisel danışman Sekreter bir Kral’ın sözde Sudairi yedi oğulları olduğu gibi kurucusu.

Siyasi hayatı

Riyad Valisi

Tarih 11/6/1373 Ah 16 Mart 1954, ne zaman o-lığına atandı Emir Riyad kardeşi adına siyaset girmeye başlayın, prensi Nayef bin Abdul Aziz, 25 Şaban 1374 Ah 18 Nisan 1955 atandı Riyad Emir ve Riyad Emirliği için 7/6/1380 Ah 25 Ocak 1960 ne zaman o ofisinden istifa etti. 10 Ramazan üzerinde 1382 Ah 4 Şubat 1963 bulks Royal kararname Riyad Emir bölge tekrar atandı onun Majesteleri Kral Suud bin Abdul Aziz tarafından yayınladı.
Onun görev süresi boyunca Emirliği Riyadh, hangi yabancı tur sonra: Ürdün sermaye Jordan, Riyad, vatandaşların bağış onun ikinci parti kurbanlarına yardım etmek için halk Komitesi Başkanı olarak 1968 ve 1969 yılında, Kral Hüseyin’in Bin Talal tarafından eşlik Jordan, Jordan Valley bölgesinde ön saflarda konuşlu Suudi Kuvvetleri ziyaret edin. 1974 yılında ziyaret etti Kuveyt ve Bahreyn ve Katar Arap konumunu güçlendirmek ve 1985 yılında Paris ziyaret etti ve Fransa Devlet Başkanı Jacques Chirac Paris şehri oluşturmak için bir yıldan fazla madalya aldı. 1991 yılında, Montreal, Kanada nerede o dün ve bugün arasında Krallık bir sergi açtı, ziyaret etti. 1996 yılında, o Paris’te Elysee Sarayı’nda Cumhurbaşkanı Jacques Chirac tarafından Fransa’nın başkentini ziyaret sırasında alındı.
Fransa resmi ziyareti sona erdi Bosna için resmi bir ziyarette, Bosnalı Cumhurbaşkanı Aliya İzzetbegoviç ile kurallar Kral Fahd kültürel Saraybosna Şehir Merkezi ve Bosna ve Hersek’teki Müslümanlar için bağış toplamak için yüksek otoritenin projeleri bir dizi açıldı ve Prens Salman bin Abdul Aziz, Saraybosna’da, ana kaya da Prens Salman bin Abdul Aziz Camii Kral Fahd Cebelitarık açtı.. 1998 yılında Prens Pakistan, Japonya, Brunei, Hong Kong, Çin, Güney Kore ve Türkiye ilişkileri geliştirmeyi amaçlayan bir Asya tur ziyaret etti. 1999 yılında Filipinler ziyaret Filipin Cumhurbaşkanı Joseph Estrada “onlar bize susturulması madalya” tarafından en iyi Filipin Cumhuriyeti, onun hayır işi için tanıma layık ve Filipin istihdam Krallık’yardım ve Temmuz ayında ziyaret etti Senegal, Senegal Cumhurbaşkanı Abdou Diouf “en büyük madalya Senegal” aldı.

Savunma Bakanı

Ölümü Prens Sultan bin Abdul Aziz, Veliaht Prens, Yardımcısı Premier, Savunma Bakanı ve Havacılık ve Müfettiş Genel sonra 9 Dhu al-hijja 1432 h üzerinde 5 Kasım 2011 veli tarafından verilen, Kral Abdullah bin Abdul Aziz Royal randevu olarak Savunma Bakanı oldu. Suudi Arabistan’da içeren Kara Kuvvetleri ve hava savunma ve hava.
Onun görev süresi boyunca, Savunma Bakanlığı’nın 3 Aralık 2012 tarihinde Londra ziyaret edin, (o zamanlar), İngiliz Savunma Bakanı Philip Hammond davetlisi bölgesi ve iki ülke arasındaki ikili ilişkiler genel durumu görüşmek üzere. 12 Mart 2012, Amerika Birleşik Devletleri ziyaret etti ve Başkan Barack Obama Beyaz Saray’da kabul edildi tarafımızdan alındı, diğerlerinin yanı sıra, ortak ilgi ikili ve bölgesel konular. Ve Amerika Birleşik Devletleri sipariş çözmek gerek Suriye ve Iran ile ilgili olarak. Madrid 6 Haziran 2012 tarihinde İspanya’nın Türkiye ziyareti İspanya Savunma Bakanı Pedro morinis hesapla davetlisi olarak geldi, birkaç önemli dosyaları ve Satım bakış açıları ile ilgili geçerli etkinliklere tartışmak.

Veliaht Prens

Prensi Nayef bin Abdul Aziz ölümünden sonra Veliaht Prens, Yardımcısı Premier ve iki kutsal camiler Kral Abdullah bin Abdul Aziz veli verilen 18 Haziran 2012 tarihinde İçişleri Bakanı Kraliyet Veliaht Prens seçilen ve Yardımcısı Başbakan ve Savunma Bakanı atandı emretti.
Şubat 2014, Tur için Avrupa ve Kuzey Amerika kıta Asya kıtasında rekabetin net işaretler ile mutabakat Pakistan, Japonya ve Hindistan için onu ele geçirdi onun görev süresi boyunca, hangi siyasi ve ekonomik ağırlık haline gelmiştir ve stratejik bir konuma sahip bu anlamda ziyaret geçmişini görüntüle ve bu devletler arasında gelecekteki ilişkiler önemliydi. 17 Mart 2014 Japonya İmparatoru Japonya Akihito, Başbakan Şinzo Abe ile tanıştı, ziyaret etti.

Suudi Arabistan Kralı

Bir veli Salman depo gözü olarak Abdulaziz Al Saud, Suudi Arabistan Kralı 3 Mart 1436 23 Aralık 2015 lanse.

Paket fırtına

Üzerinde Perşembe 5 Mayıs 1436 e-26 Ocak 2015, Kral Salman başlangıç paket fırtına huthis karşı Yemen’de Suudi Kraliyet Hava Kuvvetleri ne zaman vaiz milis ve sarı Yemen’deki güçleri ağır bombardıman.

انجازات ومشاريع الملك

Madinah Geliştirme Müdürlüğü kurulması

Kral Salman bin Abdulaziz Al Saud, kutlamak ve uğurlu Antwerp'te Kral Fahd gerekçesiyle için ziyaret edilir Medine halkı tarafından büyük konser katıldı....

اقرا المزيد
maxresdefault ulu Camii üçüncü genişleme

Veli Salman bin Abdulaziz Al Saud beş projeleri içinde Suudi genişleme açılışını üçüncü kutsal Camii bina genişleme, kareler ve tüneller, Bina ve...

اقرا المزيد
makkah-expansion Ulu Camii genişleme tarihçesi

Saud bin Abdülaziz Al Suud Caminin alanı daha sonra 28 bin m2'lik yaklaşık 50 bin kulları barındırmak diğer bahar 1375, Kral Suud...

اقرا المزيد
310297301444 Konut projeleri

Veli önümüzdeki dönemde Salman bin Abdul Aziz dönemine konut Bakanı Dr. Shaweesh dweihi konut ve geliştirme projeleri, konut için kendi vatandaşları oranı...

اقرا المزيد

Flag Counter