Abdullah bin Abdul Aziz

Abdullah bin Abdul Aziz bin Abdul Rahman bin Faisal (jeden tysiąc trzysta czterdzieścitrzy AH / 1924-3 druga sprężyna jeden tysięcy czterysta trzydzieści sześciu H / 23 stycznia 2015 m), szósty król Arabii Saudyjskiej, nazywany dwóch świętych meczetów, ten sam tytuł podjętej przez króla Fahda przed nim, jest Dwunasty syn synów króla Abdul Aziz mężczyzn, a jego matka jest Fahda dziewczyny Asi bin Shreim Shammari, urodził się w 1924 roku w Rijadzie, prawdziwa historia narodzin Króla w 1916 roku W 1995 roku otrzymał Departamentu Stanu i stał się rzeczywistą Króla po King Fahd skrzepów szkody i kłopotów zdrowotnych , a po śmierci króla Fahda w 1 sierpnia 2005 roku doszedł do władzy, a oprócz tego, że własność państwa został prezesem Rady Ministrów, zgodnie z postanowieniami reżimu w sędziego Brytanii, że król być premierem, był uważany za jednego z najbogatszych ludzi na świecie, z magazynem US Forbes donosi w Biuletynie jej o najbogatszych władców świata opublikowanych w 2010 roku, że wartość jego majątek szacuje się na miliard $. 18 Z drugiej strony zostało sklasyfikowane przez wyżej w 2011 roku, magazyn szósty najpotężniejszych postaci w świecie .. wpływowym rozpoczęcia kampanii wojskowej przeciwko rebeliantom w końcu 2009 roku ٳ ntht podpisania rozejmu. W 2014 roku rozpoczęto intensywne saudyjska samoloty wojskowe naloty na stronach zorganizować Daash w Iraku i Syrii w sojuszu wojskowego złożonego z 65 krajów prowadzonych przez Stany Zjednoczone Ameryki.

Wychowanie i edukacja

Wychowałem się w granicach swojego ojca, króla Abdul-Aziz, a skorzystało z jego szkoły i swoich doświadczeń w dziedzinie zarządzania, polityki, administracji i przywództwa. Kształcił się w rękach wielu nauczycieli i naukowców, a kształcił się na sposobie pisarzy i naukowców lekcji, warsztatów i innych meczetów. Ma szerokie odczyty w wielu dziedzinach wiedzy, kultury i nauki cywilizacji.

Doszło do władzy

W poniedziałek, 26 czerwca 1426, co odpowiada 1 sierpnia 2005 roku w stylu króla Arabii Saudyjskiej, aby odnieść sukces Króla Fahda bin Abdul Aziz Al Saud i niepowodzenia jego brat książę Sultan bin Abdul Aziz Al Saud, a Korona Księcia w tym samym dniu.

Funkcje pełnione

11 Ramadan jeden tysiące trzysta osiemdziesiąt dwa AH odpowiadającej 5 lutego 1963 roku, król Saud wydał dekret królewski eliminuje mianowany szefem Gwardii Narodowej, który pozostał nabyte do dnia 11 listopada 1431 17 listopada 2010. W roku 1395 zatwierdzenie w 1975 roku został powołany na stanowisko drugiego wicepremiera i szefa Gwardii Narodowej i że wraz z przystąpieniem reguły King Khaled. W dniu 21 Shaaban 1402 H, co odpowiada 13 czerwca 1982 Pomnik księcia Fahd bin Abdul Aziz Al Saud, król Arabii Saudyjskiej, który wydał w tym samym dniu królewski nominację na pierwszego wicepremiera i przewodniczącego Gwardii Narodowej w uzupełnieniu do bycia następcą tronu.

Wziął również szereg innych pozycji, a mianowicie:
Prezes Najwyższej Rady Gospodarczej.
Przewodniczący Rady Najwyższej ds Naftowego i Minerałów.
Prezes Najwyższej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych.
Prezes króla Abdullaha bin Abdul Aziz Fundacji Developmental Mieszkaniowej.
Prezes Klubu Jeździeckiego w Rijadzie.
Prezes króla Abdul Aziz i jego towarzysze Fundacja na Uzdolnień i Kreatywności (talentów).

مكتبة الصور

مكتبة الفيديو

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Flag Counter