Mansour bin Abdul Aziz Al Saud

Książę Mansour bin Abdul Aziz Al Saud (1336/1918-1369/2 maja 1951), były Minister obrony i lotnictwa w Arabii Saudyjskiej. Jest ósma syn synowie króla Abdul Aziz. A jego matka jest księżniczka męczennika ormiańskiego pochodzenia.

Studiował w szkole książąt i nauczyć się czytać i pisać i zapamiętać Koran. W roku 1351 e brał udział z ojcem w bitwie pod Jizan. Próbkę swojego ojca króla Abdel Aziz, Minister obrony i armii, a w czasie jego posługi umieszczone planów rozwoju dla sektora wojskowego, podwaliny pod Koszary wojskowe w Hejaz i Nejd i Asir i został wysłany kilka wojskowych za granicą studia i szkolenia, wprowadzenia nowoczesnych maszyn, liczba uczestników w Arabii Saudyjskiej armii szybko, więc dwa stał się wojskowych armii szacowane przez 20,000 i opracowała system bonusów i wynagrodzenie we wszystkich sektorach wojskowego z udziałem finansów Państwa. Podczas jego niektórych jednostek Armii uczestniczył w wojnie Palestyny w 1948.

W tym roku 1369 Ah 1951 podróżował z braćmi Faisal i Khaled do Paryża, a po samolot wylądował w salonie i zmarł z nagła śmierć.

مكتبة الصور

مكتبة الفيديو

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Flag Counter