Mishari bin Saud bin Abdulaziz Al Saud

Mishari bin Saud (ur. 1954) to były piłkarz saudyjski wojskowy, gubernator prowincji Al Bahah i członkiem domu Saud.
Mishari bin Saud urodził się w Rijadzie w grudniu 1954 roku. On jest synem trzydziestego drugiego King Saud. Jego matka jest Naima bint Ubajd.

Po zakończeniu jego kształcenie podstawowe i ponadpodstawowe w Arabii Saudyjskiej w 1971 roku, wyjechał do USA dla szkolnictwa wyższego. Jednak tylko ukończył kurs angielskiego osiem miesięcy tam. Powrócił do Arabii Saudyjskiej do otrzymywania szkolnictwa wyższego. Posiada dyplom licencjata w historii i później, otrzymał tytuł magistra historii King Saud University. Tytuł jego pracy magisterskiej MA był “stosunki między Arabia Saudyjska i Królestwo Jemenu pod panowanie King Abdulaziz Al-Mutawakkaliya.

Książę Mishari – dowódca Brygady w Gwardii Narodowej (SANG). W czerwcu 1983 r. został mianowany zastępcą dowódcy (SANG) w prowincji Wschodniej. Stanął na czele SANG w provinceand był drugi rangi królewskiej tam, po następnie gubernator prowincji, książę Mohammed. Kadencji trwała aż do jego powołania jako gubernator prowincji Al Bahah w 2010 roku. To był spekulowali, że miał poparcie król Abdullah i mialabym potem tronu Sultan podczas jego kadencji. Książę Mishari ma udziały w firmie Imdadat handel i Transport w Rijadzie, że on i jego syn, Turki, założona w 1982 roku.

28 sierpnia 2010 roku został mianowany gubernatorem prowincji Al Bahah, zastępując jego starszy brat późno książę Muhammad bin Saud, który zrezygnował z tego stanowiska z powodu problemów zdrowotnych.

مكتبة الصور

مكتبة الفيديو

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Flag Counter