Salman bin Abdulaziz Al Saud

Salman bin Abdul Aziz Al Saud (e Shawwal 1354 5/31 stycznia 1935), jest królem Arabii Saudyjskiej oraz szef gabinetu i zwierzchnikiem sił zbrojnych, piąty syn synowie założyciela król Abdul Aziz bin Abdul Rahman Al Faisal Al Saud, jego żona księżna Hessa bint Ahmed al-Sudairi. Jednym z najważniejszych elementów Arabii Saudyjskiej rodziny królewskiej, jest Sekretarz rodziny i przewodniczącego Rady i osobisty doradca królów Królestwa, ponieważ jest jednym z tak zwanych Sudairi siedmiu synów króla założyciela.

Życie polityczne

Gubernatorzy Riyadh

Rozpoczęcie wprowadzania polityki na 11/6/1373 Ah 16 marca 1954 roku, kiedy został mianowany Emir Riyadh w imieniu brata, księcia Nayef bin Abdul Aziz, 25 Shaban 1374 Ah 18 kwietnia 1955 roku mianowany Emir Riyadh i Emirat Warszawa 7/6/1380 Ah 25 stycznia 1960 roku, kiedy zrezygnował z urzędu. Na 10 Ramadan 1382 Ah 4 lutego 1963 r. wydane przez jego Królewskiej Mości Króla Saud bin Abdul Aziz puszkach dekret królewski ponownie mianowany Emir Riyadh regionu.
Podczas jego kadencji Emirat Riyadh, po których zagraniczne wycieczki: Odwiedź stolicy Jordanii w 1968, jako przewodniczący Komitetu ludzi do pomocy ofiarom Jordan, jego druga partia darowizny od obywateli Rijad, a w 1969, Arabii Saudyjskiej sił zbrojnych stacjonujących na linii frontu w obszarze Jordan Valley w Jordan, towarzyszy King Hussein Bin Talal. W 1974 roku odwiedził Kuwejt i Bahrajn i Katar do wzmocnienia pozycji Arab, a w 1985 roku odwiedził Paryż i francuski prezydent Jacques Chirac odznaczony medalem ponad rok do tworzenia dzielnic Paryża. W 1991 roku odwiedził Montreal, Kanada, gdzie otworzył wystawę Królestwa między wczoraj i dziś. W 1996 r. został przyjęty przez Prezydent Jacques Chirac w Pałacu Elizejskim w Paryżu podczas wizyty w stolicy Francji.
Po zakończeniu jego oficjalną wizytę do Francji płatne z oficjalną wizytą do Bośni, z prezydentem Bośni Alija Izetbegovic zasady Króla Fahda kulturalne centrum Sarajewa i otworzył szereg projektów wysokiej władzy, aby zbierać datki dla muzułmanów w Bośni i Hercegowinie, a podstawą książę Salman bin Abdul Aziz, w Sarajewie, otworzył również książę Salman bin Abdul Aziz Meczet Króla Fahda w Gibraltarze. W 1998 r. książę odwiedził Pakistan, Japonii, Brunei, Hong Kong, Chiny, Korea Południowa i Filipin na wycieczce Azji, mających na celu rozwój stosunków. W 1999 roku odwiedził Filipiny, przyznawane przez filipińskie Prezydent Joseph Estrada “oni nas uciszyła Medalem” góry Republiki Filipin, w dowód uznania dla jego pracy charytatywnej i pomóc filipińskie zatrudnienia w Królestwie, a w lipcu, odwiedził Senegal, prezydenta Abdou Diouf nagrodę “największe medal w Senegalu”.

Minister obrony
Po śmierci księcia Sultan bin Abdul Aziz, królewicz, Premier wicepremiera, ministra obrony i lotnictwa i Generalnego Inspektora na 9 Dhu al-hijja 1432 h dnia 5 listopada 2011 r. wydane przez opiekuna król Abdullah bin Abdul Aziz jest Royal mianowania jako Minister obrony. W Arabii Saudyjskiej, która obejmuje sił ziemi i powietrza i powietrza obrony.
Podczas jego kadencji, Departament Obrony na 3 grudnia 2012, Londyn odwiedzić, na zaproszenie brytyjski Minister obrony Philip Hammond (w tym czasie), omówienia ogólnej sytuacji w regionie i dwustronnych stosunków między dwoma krajami. 12 marca 2012 odwiedził Stany Zjednoczone i został przyjęty przez nas, które uznano za prezydenta Barack Obama w białym domu, między innymi, dwustronne i regionalne tematów będących przedmiotem wspólnego zainteresowania. I trzeba rozwiązać Zakonu Stanów Zjednoczonych dotyczące Syrii i Iranu. Madryt przybył na 6 czerwca 2012 roku na wizytę do Królestwa Hiszpanii na zaproszenie ministra obrony Hiszpanii Pedro morinis licz, omówić szereg ważnych plików i wymieniać poglądy dotyczące bieżących wydarzeń w regionie.

Crown Prince

Po śmierci księcia Nayef bin Abdul Aziz królewicz, Premier wicepremiera i ministra spraw wewnętrznych, na 18 czerwca 2012 wydane strażnikiem dwóch świętych meczetów król Abdullah bin Abdul Aziz nakazał Royal wybrany jako królewicz i mianowany wice premiera i ministra obrony.
Podczas jego kadencji przymierza z wyraźne oznaki konkurencji na kontynencie azjatyckim dla europejskich i północnoamerykańskich kontynentach, w lutym 2014, wycieczki ma wziąć go do Pakistanu, Japonia i Indie, które stały się polityczną i gospodarczą wagę i strategicznie w tym sensie, wizyta była ważna do widoku historia i przyszłość stosunków między tymi państwami. Na 17 marca 2014 roku odwiedził Japonii, gdzie spotkał cesarza Japonii Akihito, premiera Shinzo Abe.

Król Arabii Saudyjskiej
Był reklamowany jako powiernik Salman bin Abdulaziz Al Saud, król Arabii Saudyjskiej, na 3 marca 1436 23 grudnia 2015 r.

Pakiet burza
W czwartek 5 maja 1436-26 stycznia 2015 r., król Salman uruchomić pakiet Burza przed huthis w Jemenie gdy Royal Saudi Air force, ciężkie bombardowania na milicji, kaznodzieja i siły Saleh w Jemenie.

مكتبة الصور

مكتبة الفيديو

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Flag Counter