Saud bin Abdulaziz Al Saud

Saud bin Abdulaziz Al Saud (5 Shawwal tysiące trzysta dziewiętnaście AH / 15 stycznia 1902-6 listopada 1388/23 lutego 1969), król Arabii Saudyjskiej od 9 listopada 1953 do 2 listopada 1964 roku jest drugim synem z synów króla Abdul Aziz Al Saud mężczyzn , Niektóre z jego żony i dziewczyny poświęcił Orai’er i Sultana Mohammed bin Saad al-Saad i Munira dziewczynę. Urodził się w tym samym roku, w którym jego ojciec, król Abdul-Aziz Al Saud odzyskał z Al-Rashid. Jest to jedyny król królów Arabii Saudyjskiej, który zakończył się jego dymisji przez członków jego rodziny, a nie śmierci.

Urodził się w Kuwejcie, w czasie pobytu ojca i tam w nocy przed otwarciem swojego ojca do Rijadu, a po otwarciu Riyadh opuścił matkę i poświęcił dziewczyna Mohammed Orai’er i ich dzieci do Rijad. Uczęszczał z bratem Książę Turki rad i zarządów jego ojciec i dziadek Abdul Rahman Al Saud, który był opieki Aoulihma. Po lutym zaczął zdobywać zaufanie ojca poprzez wykonywanie niektórych zadań wojskowych, politycznych i administracyjnych w niezależnym charakterze, zgodnie z upoważnieniem do niego zadań, które zarabiają zagranicznych mężów stanu po szkolone w zakresie nauk politycznych i dyplomatycznych z rąk Abdullah Damluji Sheikh Hafez Wahba, dwóch płytek i kolumn ojca w tym okresie . Gdy był trzynasty wiek-stary i jego ojciec Abdul Aziz bin Abdul Rahman wysłany do Kataru, aby poznać nowego władcę, szejk Abdullah bin Qassim Al Thani, do likwidacji myśli i odkamieniania relacji między nimi, ponieważ ten ostatni nie był postrzegany pozytywnie chwycić Abdul Aziz Ali Al-Ahsa, i był To zadanie jest pierwszym dyplomatą wykonywanie pracy. Brał udział w wojnach ojca, a pod była bitwa, która miała miejsce w 1915 roku to pierwsza bitwa z udziałem, także udział w bitwie pod Aatab i innych bitwach.

Doszedł do władzy po śmierci swego ojca, króla Abdul-Aziza w dniu 2 marca 1373 H, co odpowiada 9 listopada 1953 roku, a awarie nieruchomości w dniu 4 marca 1373 H, co odpowiada 11 listopada 1953. Na 23 lutego 1969 roku zmarł w Atenach, w Grecji, a jego ciało zostało przeniesione do Mekki, gdzie niech pokój będzie w Wielki Meczet, a następnie pochowany na cmentarzu w Rijadzie Oud. Pan Mackie Ashmawy mówi, że Arabia TV i radio ogłosił swoją śmierć i zwykły wyświetlacz programy cięcia i wersety z Koranu, a King Faisal udział modlitwę za niego, również wzięli udział w ceremonii pochówku.

مكتبة الصور

مكتبة الفيديو

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Flag Counter