Khaled bin Abdul Aziz Al Saud

Khaled bin Abdul Aziz Al Saud (6 22 lutego 1331 Ah/13 lutego 1913-21 Shabaan 1402/13 czerwca 1982), król Arabii Saudyjskiej od 25 marca 1975 r.-13 czerwca 1982 roku. Jest piątym synem króla Abdul Aziz synów mężczyzna Bint Al Jawhara Princess bin jalawi bin Turki Al Saud.

Wychował się pod opieką ojca podczas instalacji, aby obejmować inne regiony Państwa, Koran i religijnych nauk otrzymane przez uczonych i konny i łucznictwo. Nie szukam do przodu na każdej pozycji i nie angażować się w polityce po śmierci króla Abdul Aziz. Po aneksji Hijaz został mianowany Państwa zastępca księcia Faisal w Hidżazu w 1926 roku. W 1962 roku został mianowany wicepremierem, jest pierwszym od śmierci ojca otrzymuje. Po rozszerzenie przepaść pomiędzy King Saud braterstwa i książę Faisal, King Saud i opinii uczonych przewidzianym pozostaje King Saud King że książę Faisal prowadzenie wszystkich spraw wewnętrznych i zewnętrznych Królestwa w obecności króla w kraju, lub po wydaniu wydawania opinii doradczych synów król Abdul Aziz Al-Saud książąt i starszy decyzji, które obsługiwane witryny opinii naukowców i zażądał księcia Faisal, czyli tronu i premiera do przyspieszenia realizacji opinię doradczą, gabinet spotkał się 30 września 1964 To kieruje zastępca premiera watkhzao decyzji do przeniesienia uprawnień King Saud królewski książę Faisal i na podstawie opinii i decyzji książąt

Po osadzania King Saud i King Faisal miał wyrok, jego siostra brat odstąpić od księcia Mohammed jako Korona jako King Faisal miał wysłał wiadomość do księcia Mohammed jako lidera na post, ale książę odpowiedział z list w którym przeprosił i został mianowany przez niego, King Faisal pismo informując go zatwierdzające jego kandydaturę do korony. Następnie był książę Mohammed bin Abdul Aziz spotkanie Saud rodziny posiadają na 27 20 listopada 1384 Ah/29 marca 1965 i llakhbarhm wybrane jako królewicz.

Ranny w 1970 roku z jego klatki piersiowej i był leczony w domu, i to było podczas leczenia został z powikłaniami, które zagrażały życiu. W 1972 roku przeprowadził operację usunięcia części przedniej ściany serca lewej komory w Cleveland Clinic, w 1976 roku, odkryto problem w biodrze lekarze i przeszedł operację wymiany stawu biodrowego w Londynie i w 1978 roku odkrył jest oznaką słabości w chirurgii mięśni i serca serce znowu w szpitalu Cleveland. Rano w niedzielę 21 dniu Shaban 1402 13 czerwca 1989 zmarł z Taif.

مكتبة الصور

مكتبة الفيديو

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Flag Counter