Królestwo Hidżazu i Nejd

Królestwo Hidżazu i Nejd i akcesoria. Państwo założone po Sułtanat Najd i akcesoria połączyć balasharinat Brytania Hijaz ubiegłego wieku pod wodzą sułtana Abdul Aziz bin Saud, król był na tronie hegaz z Haram 8 stycznia 1926 roku. Rok później, 29 stycznia 1927 r. ogłosił się królem również zamiast tytuł sułtana, Jeddah Traktatu między rząd brytyjski i Królestwo Hidżazu i Nejd i akcesoria w 1927 roku, Wielka Brytania uznała Abdel Aziz jako król nad nimi gdzie były uroczyste oświadczenie jako król Królestwo Hidżazu i Nejd i akcesoria.
23 września 1932 zjednoczenia Królestwa był pod nową nazwą i jest w Arabii Saudyjskiej.
Królestwo Hidżazu i Nejd był w stanie ze względu na jego bliskie stosunki z Wielkiej Brytanii, aby zakończyć jego ekspansywnej polityki przez dostarczanie im broni.
Królestwo Hidżazu zostało wycofane z Ligi Narodów na prośbę króla Abdul Aziz. W 1926 roku Związek Radziecki rozpoznany Królestwo Hidżazu i Nejd po Stanach Zjednoczonych w 1931. W 1932 roku trzymał to wszystko Wielka Brytania, ZSRR, Turcji, Persji i Holandii na prowizje w Jeddah Francji, Włoch i Egiptu utrzymuje nieoficjalnych reprezentantów konsularnych.

مكتبة الصور

مكتبة الفيديو

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Flag Counter