Polityka wizowa Arabii Saudyjskiej

Obywatele wszystkich państw wymagają wizy do Arabii Saudyjskiej z wyjątkiem obywateli członków Rady Współpracy Państw Zatoki Bahrajn, Kuwejt, Oman, Katar i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Wszystkich odwiedzających musi posiadać paszport ważny 6 miesięcy. Odwiedzający posiadającym paszporty zawierające wszelkie izraelskich wiz lub pieczęci może odmówić wjazdu; Izraelski paszport posiadaczy odmawia przyjmowania i tranzytu.

Muzułmańskich kobiet pasażerów przybywających do wykonywania Umrah lub hadżdż musi towarzyszyć jeden z jej członków najbliższej rodziny jak ojca, brata, męża i syna, który musi być w wieku 18 lat lub starszych; lub ponad 45 lat i podróżowanie w grupie kobiet pasażerów w tym samym wieku, który towarzyszy liderem grupy aż do wyjazdu.

W grudniu 2013 Arabii Saudyjskiej ogłosił swój zamiar rozpocząć wydawanie wiz turystycznych po raz pierwszy w swojej historii. Rady Ministrów powierzył najwyższej Komisji turystyki i starożytności wydawania wizy na podstawie niektórych przepisów zatwierdzonych przez ministerstwa spraw wewnętrznych i spraw zagranicznych. Program wizy turystyczne ograniczona została anulowana w marca 2014. W grudnia 2014 r. władze Arabii Saudyjskiej powtórzył, że wiza turystyczna nie pojawi się ponownie.

Odwiedzający, którzy niedawno byli w Gwinei, Liberii i Sierra Leone odmówiono wjazdu z powodu epidemii wirus Ebola w Afryce Zachodniej

مكتبة الصور

مكتبة الفيديو

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Flag Counter