moqrin bin Abdul Aziz Al Saud

Príncipe moqrin bin Abdul Aziz Al Saud (7 Shawwal 1364 AH / 15 de setembro de 1945 -), o ex príncipe herdeiro e vice-primeiro ministro do Reino de Arabia Saudita. Trinta é o quinto fillo dos fillos do rei Abdul Aziz, o macho, eo máis novo dos seus fillos sobreviventes. E iso non ten irmáns completos.
Un ano despois de se formar, en 1964, el uníuse á Forza Aérea Real Saudita, está a traballar na Forza Aérea Real Saudita ata 1980.

En 02 de maio de 1400 H correspondendo a 18 de marzo de 1980, foi nomeado gobernador de Hail, e permaneceu nesa posición ata o 16 de Shaaban 1420 H, correspondendo a 29 de novembro de 1999, cando foi nomeado gobernador de Medina
O 19 de setembro de 1426 correspondente a 22 de outubro de 2005 foi nomeado Presidente do sucesor de Intelixencia Xeral príncipe Nawaf ao seu irmán, e permaneceu no cargo ata o 29 Shaaban 1433 H, correspondente a 19 de xullo de 2012, cando foi nomeado asesor do rei e un enviado especial.

O 20 de marzo de 1434 AH correspondente a 01 de febreiro de 2013 foi nomeado segundo vice-primeiro ministro
O 23 de xaneiro de 2015 ten compromiso lealdade ao príncipe herdeiro e nomeado vice-primeiro ministro.
En 29 de abril de 2015 N º A orde real foi emitido / 159 10 Rajab 1436 exención AH príncipe Sultan bin Abdul Aziz do mandato da Alianza eo cargo de vice-primeiro ministro, a súa solicitude.
Real Decreto foi emitido o 27 de marzo de 2014, que elimina elección e Leah á coroa. O xoves, Maio 26, 1435, o rei Abdullah bin Abdul Aziz emitido un decreto real establece que Súa Alteza Real o Príncipe Sultan bin Abdulaziz Al Saud para pagar lealdade á Coroa Coroa, eo príncipe herdeiro en caso de ausencia dun príncipe herdeiro, e pagar fidelidade a un rei do país en caso de prazas do rei e do príncipe herdeiro de cada vez un.

مكتبة الصور

مكتبة الفيديو

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Flag Counter