Ajalugu laienemist Grand mošee

Saud bin Abdulaziz Al Saud

Mošee laiendamise projekt, mis algas valitsemisaeg King Saud teistes kevadel 1375, kui ala mošee siis 28000 m2 mahutab umbes 50 tuhat kummardajad. Ja laienemine on kestnud umbes 10 aastat. Nurgakivi laiendamiseks ja pane sisse neljapäev 23 august, 1375 5. aprill 1956 m. Laiendamine sisaldub mitmes etapis kaasata kõik osad mošee olid suureneb ja hooldus iga osa vormi kohta järgmised:
Street on avatud taha Safa, kuni inimeste liikumist ja autod eemale ettevõtmine Tänav ja plaatimistööd maa ettevõtmine tsementi. Kahe hoone püüab mahutada võimalikult suur hulk neid, kes otsivad ettevõtmine, nii et pikkus sees 394,5 meetrit ja laius 20 m ja kõrgus korrusel Püüdes 12.00 ja 21:00 ülesse.
Aastal 1374 asutas kasta Zamzam hoone ees ka Zamzam .ossar hästi Zamzam keldris.
Ehitus kolm korrust, kelder, esimesel korrusel ja esimesel korrusel, hoone püüavad Btabekaya ja laiendamine päev, ja on andnud keldris Zamzam vee kraanid ja allkasutaja vett.
Aastal 1375 on asendatud kuus küünlajalad kivi Ismail rahu olgu temaga ja vask viis on valgustatud elektriga.
Lisatud laienemine eemaldada hooned olid vähenenud kogudusele ja Taivin tassi päevas, nagu Zamzam katuse ja ukse Bani Shaybah, edetabel neli, ka diversiooni vihmavee vahel Mount Safa ja hoone Ottomani, see lõi ruutu, tänavate, parkimis- ja tualetid ja kohad pesta lähedal Grand mošee kõik küljed viimaseid süsteemi ajal.
Et aastal 1376 H lisati skaala alusel Kaaba, ja see oli ümbrikus kirjutatud hõbeda ja kulla. Aastal 1377 oli taastamist Kaaba ja asendada vana katus top uus katus ja hoida alaosa katuse pärast renoveerimist ja muuta kahjustatud puidu ta.

Fahd bin Abdul Aziz Al Saud

King Fahd bin Abdul Aziz Al Saud pani nurgakivi, mida tuntakse suurim laienemine Grand mošee neliteist sajandit tagasi eelnõu, kaks nulli 1409H vastab 13. september 1988 m ning lisada see laienemine lisatud uus osa mošee lääneküljelt ja kasu peal mošee katus, mis jõudis ala -61 tuhat m2 – Astaab suurema arvu kummardajad tuues koguvõimsus campus miljoni ja poole miljoni kummardajad. Nagu ka uusehitiste minarettide koguarvust minarettide olla õigel ajal, kuni 9 minarettide 89 meetri minarett. See hõlmas laienemine lisada uue hoone campus, koosneb kolmest rollid Blodhavh pinnale vastuvõtt suureneb vormindatud Hajj ja Umra, ja see oli esimesel korrusel pindala 18000 m2 kõrgus 4 meetrit ja rolli esimene ala 20 tuhat m2 kõrgus 9 meetrit ja rolli esimene pööninguala 189 2 m kõrgusel 9 meetrit. See oli varustatud laienemine konditsioneeri juhtimise hoone, ja luua keskne jahutus taim purki jahutatud vett 450 meetri Ajyad ala ei mõjuta mugavuse ja ohutuse kummardajad ja koosneb kuuest korrust ja sisaldab viimaseid seadmeid (töötlemise ja -masinate tõmmates ja pumpamine) ja on seotud jaama laienemine tunnel ulatub sees makse pilved vesi läbimõõduga 1100 mm torud mõlemas suunas .ouchmlt laienemine Foreign ruudud töötlemine, sealhulgas ülejäänud areenil ühelt poolt väike turg ja väljaku ida püüab kogupind (85,800) m2 mahutamiseks piisavalt (195,000) seerumi. Ja muutunud Grand mošee ala koos mošee hoone pärast laienemist, pind, täis väljakud (356000) m2 mahutada umbes (773,000) seerumi normaalses päeva, samas kui palverännak korda, Umrah ja Ramadan suurendab imendumist ülikooli jõuda üle miljoni kummardajad . Laiendamine hõlmab ka hoone uue presidendi sisend ja 18 tavaline sisend, lisaks sissepääsude praeguse Grand mošee ja number kolm sissepääsu boss ja 27 tavaline sisend on kavandatud, et luua uus sissepääsu keldrisse, lisaks praegusele neljale sissepääsud. Laienemine hõlmab hoone uue minarettide on ka suur (89 meetrit), on sarnased arhitektuursed määramine seitsme minarettide minarettide külalistetuba. Et hõlbustada saabumist lained kummardajad pinnale laienemine hooaega kaks hoonet on lisatud mobiilse treppide: üks põhjas Altusah.walakhr hoone Jnobh.omessahh iga 375 ruutmeetrit.

Abdullah bin Abdulaziz Al-Saud

See laienemine toimub läbi kolme põhivaldkonda, esimene on sama laienemine Haram al-Makki, et mahutada pärast laienemist kahe miljoni kummardajad ja teine ​​välismaa areenidel, mis sisaldavad vett, kõnniteed, tunnelid ja muud toetavad rajatised, mis toimivad liiklusvoo sisenemise ja väljumise jumalateenistustel tsüklit. Kolmas teenuste valdkonnas, kliimaseade, elektrijaamad, veetaimed ja muud, kuni laiendamiseks ruumi 750.000 ruutmeetrit, sisaldab projekt laienemine Haram vaatepunktist maisi, alates Bab al-Marwah ja lõpeb ukse Lane ja Mount India Bahamih Kui sorties väljakaevamised ühelt poolt, King Fahd värav. See laienemine on lihtsalt kilomeetrit ja ettepanekut luua 63 tornid Vndkie kui viimane neist areenil. Ja laienemine päevapraed lammutamist Ottomani laienemist ja laienemise campus kolmest küljest ja ovatsioonidega juures ettevõtmine, sest ettevõtmine ei ole ülikooli ja laiendada ülikooli vaatepunktist Ajyad, nagu on kaldtee ülikooli rolle arvesse 4 rollid nagu püüab uue offline, ja siis kaldtee Doreen tulevikus, tuues kokku ramp 6 mänguvooru, lisada laienemist campus poolest Misfalah lammutati Street View Hotel ja Hotel InterContinental.
Esitatud projekti laiendada praegust campus palju kriitikat, seda peetakse viisi ehitusprojektid on moonutatud linna Mekasse, sest disaini mustrite Islami arhitektuuri-vale ja “ärieesmärgil Jumala kotta.” Olles sisaldab projekt kümneid kõrghoonete, mis maja luksushotellid, mis vastandub vastavalt kriitikud projekti, võrdsuse põhimõttest, mis toodi Islam, kus see peaks olema alati palverännaku ajal, kui kõik on võrdsed.

مكتبة الصور

مكتبة الفيديو

Tags: , , , , , , , , ,

Flag Counter