Saudi Vanavara

Saudi Araabia on rikas oma ajalooliste ja arheoloogiliste paikade, et kajastada pika piirkonna ajalugu ja jutustada hämmastav lugusid, mis on toimunud kogu eri aegadel. See on iidne arhitektuuriline pärand, mis ulatub ajas tagasi Vana kiviajast alguses ja lõpus Islami ajastu. Lisaks on rikkalik kauni piirkonnad, mis on kultuuriliselt jõukas ja arhitektuuriliselt elavat, mida tõendab tema paleed, Vana-linnuste ja sõjaliste rajatiste, religioossed, arheoloogiliste alade ja lahedam Rock maalid ja joonistused on loodud oma esimesel elanikuga leitud hajutatud kuningriiki.

Qariya Al-FAW

Vana sait tuntud kui “Al-FAW”, asub umbes 700 km edelas Riyadh ja umbes 150 km kagus Al-Khamasin Wadi Ad-Dawasir. Kirdes Al-FAW on Arabian Desert tuntakse Tühi kvartalis. (Rub al-Khali) See sait asub ristumiskohas Wadi Ad-Dawasir ja keti Tuwaiq mäed depressioon kõrval mägi. Samuti asub iidse Najrani-Gerrha kaubatee. Al-FAW on üks tähtsamaid arheoloogilisi paiku Araabia poolsaarel ja on rahvusvahelise tähtsusega. See on suurepärane näide linnaasustuse eelnevalt Islami ajastu, kus eluaseme, tänavatel, turgudel, templid, hauakambrid ja haudu, niisutus- ja kanali süsteem ja põllumajandus- süsteemid on kõik väga hästi säilinud.

Meda’in Saleh

Meda’in Saleh on ehk kõige olulisem Nabataean sait kõrval Petra. See asub Saudi Araabias, umbes 320 kilomeetrit lõuna Petra. Turistiviisa Saudi on vajalik, kui soovite külastada seda fantastiline sait. Need on tavaliselt ainult antud korraldatud reisid. See Nabataean linn on 131 haudade laiali üle 13,4 kilomeetrit. Linna õige on siq, linna müürid, tornid, veejuhtmete ja tsisternide.

Suurepärane haudade Medain Saleh on nikerdatud liivakivist mägede asub 22 km kirdes Al-‘Ula. Iidsetel aegadel kohas oli kaubatee vahel Lõuna-Araabia ja Petra. Thamud hõim võivad pärineda selles valdkonnas, kuid nad asendatakse Nabataeanswho tehtud Medain Saleh oma souther kapitali kontrolli Araabias. Nimi Meda’in Saleh, anti saidilt poolt Andaluusia reisija aastal 1336 AD.

Leuce Tule
See linn oli Nabataean sadama rannikul Araabia. Kaupade toodi siia Lõuna-Araabiast ja seejärel karavanid liikunud neid põhja Aila ja Petra. See port töötati sest töötingimustes olid ohtlikud ja tuul ja hoovused olid vastuolus laevu, mis tahtis liikuda frankinsense saagi Araabiast Euroopas.

Ar-Rabadha

See sait on varajane Islami linna asub palverändurite tee kulgeb vahel Al-Kufa Iraagis ja Meka. Ta asub umbes 200 km ida Medina. Kakskümmend aastat kaevetööde kohas on ilmnenud väga hästi arenenud linn, mis koosneb suurtest maja suur rikastatud seinad, watchtowers ja jääb mošeed, keraamika põletusahjud, kivi töötab tehastes, ehted ja kaks suurt reservuaaride erinevaid kujundeid.

Dedani
Vana Dedani, (kaasaegse Al-Ula) on situatied vahel Al Madinah ja Tabuk Kesk Saudi Araabias. See on üks suurimaid ja tähtsamaid keskusi tsivilisatsiooni Araabias. Asub peamine kaubatee, see mängis tähtsat rolli seos tsivilisatsioonide Lõuna-Araabia ja tsivilisatsioonide põhjas. See jäi oluline keskus muinasajast kuni 1. sajandil eKr. Selle tähtsus vähenes, kui Nabataeans vastu Meda’in Saleh oma teise pealinnas. Near see Dedani on suurepärased nikerdatud haudade mägedes, mis on kaunistatud ilus geomeetrilised motiivid. See sait sisaldab ka palju olulisem pealdised Dedanit, Minaen, Lihyanite, Thamudic ja Nabataean skripti. See sait on ka iidne kaevud

Thaj
Varemed Thaj võib näha umbes 80 km lääne Al-Jubail. See on väike küla asub kõrval kuiva lakebed üldiselt tuntud kui “Sabkah”. Arheoloogilised väljakaevamised läbi Taani missioon aastal 1967 ja neid teostavad asetäitja ministeeriumi antiigi 1985 näitas Thaj täieliku maetud linna ümbritseb tugev seina. Suur osa seina on vigastatud, kuid üks osa umbes 900 meetrit on heas seisukorras. Mitmed vallid, seinad, korpus sihtasutused, keraamika shards, klaas, kaelakeed ja kõrvarõngad, dekoratiivesemed, savi potid ja kujukeste on toibunud kohas. On võimalik, et Thaj käigus tehti kindlaks, Kreeka Sullucid aja jooksul, isegi ümber alguses kolmanda sajandil eKr.

Tayma

Vana Tayma on kõige olulisem sait loode piirkonnas Saudi Araabias. Vana linn asub umbes 264 km kagus Tabukat vana oaas, mis sisaldab erinevaid arheoloogiliste paikade pärinevad muinasaja islami perioodi. On ka mõned iidsed sildid dateeritud 6. sajandil eKr ja muud vanavara varase islami perioodi.

Al-‘Uqair

Peamine sadamas Al-Aḩsā idarannikul Saudi Araabia, Al-‘Uqair on suur arheoloogilises paigas, mis sisaldab vana valitsuse hooned ja mošee ehitatud esimestel päevadel King Abdulaziz. Al-Uqair, nagu turgudel Al-Mushaqqr ja Hajari, oli üks peamisi turge piirkonna islamieelsel korda. Sadamas Al-Uqair näinud ja oli mitmete islami armee uurimisreisid Hiina, India ja Pärsia

Tarut
Tarut on saarel neli ruutkilomeetrit on Araabia lahe lähedal Al-Qatif on liitunud Al-Qatif poolt 4 km loodusliku maasilla, mis varieerub laius 10 kuni 20 meetrit. Ajaloolise linna Tarut asub südames saarel. Mitmed arheoloogilised paigad on kantud ümber saare, millest mõned pärinevad 5000-4000 eKr, samas kui teised on seostada Ilamite, Sassanian, pärsia, samuti Mohenjo Daro tsivilisatsioonid jõgede Sind ja Umm An-Nar.

Adumatu
In Assüüria dokumendid pärinevad 845 eKr, Adumatu (kaasaegne Dumat Al-Jandal) on mainitud pealinnas Araabia kuningriigid. Vastavalt teksti, Sanherib pildistatud Adumatu 688 eKr ning arreteeriti kuninganna. Khalid Bin Al-Waleed pildistatud Dumat Al-Jandal 12 Hijri enne juhtiv moslemite armee vallutada Iraak ja Süüria. Orginial seinad iidse linna Adumatu tõestada, et see oli suurem kui kaasaegse linna Dumat Al-Jandal.

al Uyaynah
Vana oaas linna Al Uyaynah (kaasaegne Al-Bid) asub umbes 225 km loodes Tabuk. Algselt oli mainitud Ptolemaios) Haudade nikerdatud mägedes omistatakse Nabataeans. Varajase Islami linna Al-Malqatah asub ka samas piirkonnas.

Al-Ukhdoud
Vähe on teada, see sait antiikajast. Samas Saudi ministeeriumi antiigi ja muuseumid on kaevamis- saidilt 1981. aastast. Tulemused on paljastas linnus koos välisseina ehitatud peeneks kujuga kive, mis sisaldab kella augud IOR nool pilud. Mitmed hooned sees linnus on leitud. Loomade arvud ja kirjed kujutatud kive. Väljaspool rikastatud ala matmispaikade, sihtasutused majade ning erinevaid esemeid on avastatud ka, mis pärineb Bütsantsi, Umayyad, Abbasid ja hilisematel perioodidel. Kaevamised selgus ka, et peale selle kaubanduskeskuse see oli ka põllumajandusliku ala tammide ja hästi arenenud kanal niisutus süsteem. Esinemine suure hulga kirjetega kohapeal, viitavad sellele, et see oli oluline jaama mööda haagissuvilate liinidel.

Khabar Dam

Meie esimene suurem peatus meie viis põhja Jeddah oli Khaybar Dam. Seal on tegelikult mitu, ja see on nn Sadd Qasr al-Bint. See on üks suurimaid iidse tamme Kuningriik. Keegi ei tea, aga on lood, et see oli ehitatud kuninganna Sheeba. On tõendeid selle kohta, et oleks eelnevalt islami.

See on suur kivi ehitusjärgus kuivanud jõesängi. Kuigi ta oli rikutud umbes ühe kolmandiku oma pikkusest, on siiski muljetavaldav 20 meetri kõrgune ja umbes 135 meetrit pikk.

Ülesvoolu nägu krohvitud kollane mört, allavoolu nägu paljaste kivi. Me laagris lobus seas vaikne akaatsiate ja dhoum palmid, kus ei olnud palju võimalusi saada tähelepanuta. On kahju, ei olnud vett wadi.

Khaybar külas oli juudi asundus prohvet. Seal oli poliitilise vastuseisu mingil hetkel vahele külaelanikud ja moslemite enamus nende ümber, ja külaelanikud olen hädas. Üks saab veel näha vana fort, kus nad sirutasime kaheksa kuud elanud kuupäevadel ja piima.

Seal on palju muda maja ja datlipalm oaas ja paljud võluv kitsas kõverad tänavad, kus saime täiesti ummikus meie 4WD, ja sel päeval ma ei tea, kuidas me saime seda vastupidises. Muidugi, see koht on veel pikk tee väljaspool kättesaamatus tahes mobiiltelefoni signaali jaamades, nii et me ei saanud abi kutsuda.

Igatahes: koht on nüüd täiesti mahajäetud ja mulle tundus täiuslik arheoloog unistus. On palju lugusid toita kujutlusvõimet, jutud katk, nõiad ja aare Khaybar, mistõttu kõik katused on eemaldatud – inimesed uskusid, et külades peitis oma varanduse nende katused.

مكتبة الصور

مكتبة الفيديو

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Flag Counter