مشاري بن عبد العزيز آل سعود

مشارى بن سعود (متولد ۱۹۵۴) یک افسر بازنشسته ارتش عربستان ولایت آل استان و عضو کرملین است.
مشارى بن سعود در ریاض در دسامبر سال 1954 به دنیا آمد. او پسر سی و دوم سعود پادشاه است. مادرش دختر نعيما عبید است.

پس از اتمام تحصیلات خود اولیه و ثانویه در عربستان سعودی در سال 1971 به ایالات متحده برای آموزش و پرورش دانشگاه رفت. با این حال، او به تنها پایان هشت ماه دوره زبان انگلیسی وجود دارد. او را به عربستان سعودی برای دریافت آموزش و پرورش دانشگاه بازگشت. او مدرک لیسانس در تاریخ و بعد، او دریافت مدرک کارشناسی ارشد در تاریخ از دانشگاه ملک سعود. عنوان پایان نامه کارشناسی ارشد خود را است “روابط بین عربستان و آل  پادشاهی یمن تحت سلطنت شاه عبدالعزیز.”

شاهزاده مشارى  فرمانده تیپ در گارد ملی (سنگ) بود. در ژوئن 1983 او نایب فرمانده (سنگ) در استان شرقی منصوب شد. او رهبری سنگ در  دوم رتبه آنجا سلطنتی، پس از پس از آن فرماندار ولایت محم شاهزاده بود. تصدی خود به طول انجامید تا انتصاب او به عنوان استاندار استان آل در 2010. آن بود که او حمایت از ملک عبدالله و بسیار نزدیک به آن-ولیعهد سلطان تصدي است این باورند. شاهزاده مشارى دارای سهام در شرکت های تجاری و حمل و نقل در ریاض که او و پسر او در سال 1982 تاسیس.

در 28 اوت 2010 او والی ولایت آل  جایگزین او برادر مرحوم شاهزاده محمد بن سعود که از این پست به دلیل مشکلات سلامتی استعفا داد منصوب شد.

مكتبة الصور

مكتبة الفيديو

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Flag Counter