سلمان بن عبدالعزیز آل سعود

سلمان بن عبدالعزیز آل سعود (5 شوال 1354 E / 1935 ژانویه 31)، پادشاه عربستان سعودی، و سر از کابینه و فرمانده کل قوا از نیروهای نظامی، پسر پنجم از پسران بنیانگذار است شاه عبدالعزیز بن عبدالرحمان آل فیصل آل سعود، همسر او شاهزاده حصه بنت احمد. یکی از مهم ترین عناصر از خانواده سلطنتی عربستان، وزیر خانواده و رئیس هیئت مدیره و مشاور شخصی به پادشاهان حکومت است، به عنوان آن را یکی از به اصطلاح هفت سدیری پسران موسس پادشاه است.
زندگی سیاسی

فرماندار ریاض

شروع به وارد کردن سیاست در 1373/11/06 آه 1954 مارس 16، زمانی که او امیر ریاض به نمایندگی از برادرش، شاهزاده نایف بن عبدالعزیز، 25 شعبان 1374 ق 1955 آوریل 18 امیر ریاض منصوب شد، و ریاض به امارت 1380/07/06 آه 1960 ژانویه 25 زمانی که او از دفتر استعفا داد. در 10 ماه مبارک رمضان، 1382 آه 1963 فوریه 4 صادر شده توسط اعلیحضرت پادشاه سعود بن عبدالعزیز توده فرمان سلطنتی امیر منطقه ریاض دوباره منصوب کرد.
در زمان تصدی خود امارت ریاض، و پس از آن تورهای خارجی: بازدید از پایتخت اردن در سال 1968، به عنوان رئیس کمیته مردم برای کمک به قربانیان اردن، دسته دوم خود را از کمک های مالی از شهروندان از ریاض، و در سال 1969، نیروهای عربستان مستقر در خط مقدم در منطقه دره اردن در اردن، همراه با ملک حسین بن طلال. او در سال 1974 کویت و بحرین و قطر بازدید به تقویت موقعیت عرب، و در سال 1985 او بازدید پاریس و ژاک شیراک، رئیس جمهور فرانسه مدال اهدا بیش از یک سال برای ایجاد شهرستان از پاریس. در سال 1991، او مونترال، کانادا، جایی که او یک نمایشگاه از پادشاهی بین دیروز و امروز باز بازدید کردند. در سال 1996، او توسط رئیس جمهور ژاک شیراک در کاخ الیزه در پاریس در طول سفر به پایتخت فرانسه دریافت کرده بود.
پس از به پایان رسید سفر رسمی خود را به فرانسه سفر رسمی به بوسنی، با علی عزت بیگویچ رئیس جمهور بوسنی قوانین مرکز فرهنگی ملک فهد شهرستان از سارایوو، و تعدادی از پروژه های قدرت بالا برای جمع آوری کمک های مالی برای مسلمانان در بوسنی و هرزگوین را باز کرد، و سنگ بستر شاهزاده سلمان بن عبدالعزیز، در سارایوو، همچنین مسجد شاهزاده سلمان بن عبدالعزیز ملک فهد در جبل الطارق را باز کرد. در سال 1998 شاهزاده پاکستان، ژاپن، برونئی، هنگ کنگ، چین، کره جنوبی و فیلیپین در تور آسیایی با هدف توسعه روابط بازدید کردند. در سال 1999 او فیلیپین، توسط رئیس جمهور فیلیپین جوزف استرادا “مدال آنها سکوت ما” جمهوری فیلیپین بالا، در به رسمیت شناختن برای امور خیریه خود را اهدا بازدید و کمک به اشتغال فیلیپین در انگلستان، و در ماه جولای، او سنگال، سنگال، رئیس جمهور عبدو بازدید دیوف تعلق می گیرد “بزرگترین مدال در سنگال”.

وزیر دفاع
پس از مرگ شاهزاده سلطان بن عبدالعزیز، ولیعهد، معاون نخست، وزیر دفاع و هواپیمایی و بازرس کل در 9 ذی الحجه 1432 ساعت 2011 نوامبر 5 صادر شده توسط نگهبان، ملک عبدالله بن عبدالعزیز یک قرار ملاقات سلطنتی به عنوان است وزیر دفاع. در عربستان سعودی، که شامل نیروهای زمینی و هوایی و دفاع هوایی.
در زمان تصدی خود، وزارت دفاع در 3 دسامبر 2012، بازدید از لندن، در دعوت از فیلیپ هاموند، وزیر دفاع بریتانیا (که در آن زمان)، به بحث در مورد وضعیت کلی در منطقه و روابط دوجانبه بین دو کشور است. در 12 مارس سال 2012، او بازدید ایالات متحده، و با باراک اوباما رئیس جمهور در کاخ سفید دریافت کرده بود، در نظر گرفته شد از جمله، موضوعات دوجانبه و منطقه منافع مشترک. و نیاز به حل و فصل سفارش ایالات متحده در رابطه با سوریه و ایران است. مادرید ژوئن 2012 وارد در 6 در سفر به پادشاهی اسپانیا در دعوت از پدرو  وزیر دفاع اسپانیایی، بحث در مورد تعدادی از فایل های مهم و دیدگاه ارز مورد رویدادهای جاری در منطقه است.

ولیعهد

پس از مرگ شاهزاده نایف بن عبدالعزیز، ولیعهد، معاون نخست وزیر و وزیر کشور، در 18 ژوئن 2012 نگهبان صادر دو مسجد مقدس ملک عبدالله بن عبدالعزیز دستور داد سلطنتی به عنوان ولیعهد انتخاب و معاون نخست وزیر و وزیر دفاع منصوب .
در زمان تصدی خود میثاق، با نشانه های روشنی از رقابت در قاره آسیا برای قاره اروپا و آمریکای شمالی، در فوریه 2014، تور، او را به پاکستان، ژاپن و هند است، که به وزن سیاسی و اقتصادی و استراتژیک در این تبدیل شده اند گرفته شده معنا، سفر به مشاهده تاریخچه و آینده روابط بین این ایالات مهم بود. در 17 مارس سال 2014، او در ژاپن، جایی که او امپراطور ژاپن آکیهیتو، شینزو آبه نخست وزیر ملاقات کرد.

پادشاه عربستان سعودی
مارس 1436 ماه دسامبر سال 2015 به عنوان 23 نگهبان سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، پادشاه عربستان سعودی تبلیغ، در 3.

طوفان بسته
در روز پنج شنبه 5 مه 1436-26 ژانویه 2015، شاه سلمان شروع طوفان بسته در برابر در یمن زمانی که رویال هوایی عربستان را مجبور بمب گذاری های سنگین در شبه نظامی واعظ و نیروهای صالح در یمن است.

مكتبة الصور

مكتبة الفيديو

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Flag Counter